Aktualności

28.11.2016

Dalej Razem Sp. z o.o. zwycięzcą konkursu Lubuski Włącznik - Lider Biznesu Społecznego

27 listopada 2016r. w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze podczas uroczystej gali poznaliśmy wyniki konkursu "Lubuski Włącznik. Lider Biznesu Społecznego". Zwycięzcą konkursu została firma społeczna, Dalej Razem Sp. z o.o. z Zielonej Góry.

Wyróżniono także pięciu finalistów, którymi zostali: Odrzańska Spółdzielnia Socjalna w Krośnie Odrzańskim, Spółdzielnia Socjalna „Miętowy Królik  – Art. Studio”, Spółdzielnia Socjalna Silvanus, Dzietrzychowice, Stowarzyszenie Pracowników Służb Społecznych „Krąg” z Gorzowa Wlkp., Żarska Spółdzielnia Socjalna „BIS”.

Dalej Razem Sp. z o.o. zwycięzcą konkursu Lubuski Włącznik - Lider Biznesu Społecznego

Uśmiech, radość i niedowierzanie. Takie reakcje można było odczytać z twarzy uczestników gali Lubuski Włącznik – Lider Biznesu Społecznego.

W Muzeum etnograficznym w Ochli spotkali się Ci, którym los ekonomi społecznej w województwie lubuskim szczególnie leży na sercu.  Wśród nich przedstawiciele 21 form społecznych, stowarzyszeń i spółdzielni socjalnych, które zgłosiły się do udziału w konkursie.  Zanim jednak nastąpiło wręczenie wyróżnień i nagród swoimi doświadczeniami podzielili się prezeska Spółdzielni Socjalnej Panato z Wrocławia Paulina Ograbisz oraz prezes Spółdzielni Socjalnej Biz:on z Wrocławia Roland Zarzycki. W swoich wystąpieniach podkreślali jak dużą rolę w sukcesie odnosi wcześniejsze planowanie oraz marketing.

Uczestnicy spotkania oczekiwali jednak przede wszystkim na rozstrzygnięcie konkursu. Jak powiedział dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Jakub Piosik celem konkursu było zaprezentowanie ciekawych podmiotów ekonomi społecznej, które potrafią efektywnie działać społecznie i gospodarczo. Sam moment wręczenia był szczególnie istotny dla tych, którzy otrzymali wyróżnienia i główną nagrodę. Na twarzach można było wyczytać uśmiech, radość i niedowierzanie. Wszystkim wystarczyły już same słowa podziękowania i gratulacji za działalność, którą się zajmują. Wyróżnienie i nagroda będą dodatkową motywacją do ciężkiej pracy.

DSC_3205
DSC_3151

Konkurs przebiegał w kilku etapach. Do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej wpłynęły 22 formularze konkursowe. Warunki formalne spełniło 21. Wszystkie one zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu, czyli wizyt studyjnych kapituły konkursowej. To po nich nastąpiło ostateczne głosowanie. Kapituła postanowiła wręczyć pięć równorzędnych wyróżnień. Trafiły one do:

- Odrzańskiej Spółdzielni Socjalnej w Krośnie Odrzańskim;

- Spółdzielni Socjalnej „Miętowy Królik – ART STUDIO” z Sulechowa;

- Spółdzielni Socjalnej „Silvanus” z Dzietrzychowic;

- Stowarzyszenie Pracowników Służb Społecznych „Krąg” z Gorzowa Wielkopolskiego;

- Żarskiej Spółdzielni Socjalnej „BiS”.

Główna nagroda i tytuł Lidera Biznesu Społecznego trafiły do Spółki z o.o. Dalej Razem z Zielonej Góry. Firma otrzymała 40 tysięcy złotych do wykorzystania w mediach publicznych (Radio Zachód i TVP3 Gorzów Wielkopolski) na działania promocyjne.

DSC_3315
DSC_3309
DSC_3250
DSC_3263
DSC_3274
DSC_3283
DSC_3300
DSC_3328

Galę uświetnił występ Przemysława Szczotko wokalisty zespołu New Message. Wydarzenie zostało zrealizowane przy udziale środków z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2020..

DSC_3108
DSC_3121

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji >>>