Aktualności

01.08.2019

NIEZWYKŁY SKLEP....NASZ DOM

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą niezwykłego miejsca. Można tam odnaleźć prawdziwe perełki, ale co najważniejsze wspomóc funkcjonowania Fundacji NASZ DOM.

NIEZWYKŁY SKLEP....NASZ DOM

Istnienie sklepu o tej samej nazwie legitymuje idea wsparcia uczestników programów Fundacji. A wypracowany dochód przeznaczany jest w całości na finansowanie działalności społecznej.
Sklep funkcjonuje dzięki pracy wolontariuszy. To zgrany zespół. Spotykają się kilka razy w tygodniu, by przygotować i przeprowadzić sprzedaż. Atmosfera sprzyja nawiązywaniu relacji. Czasami odnosi się wrażenie, że sklep to także klub ludzi mających silne poczucie przydatności w życiu społecznym. Sklep jest też miejscem, gdzie młodzi ludzie (uczestnicy Programu WINDA) poprzez pracę, uczą się odpowiedzialności i samodzielności.
Za sprawą Stowarzyszenia RENINGSBORG,  partnera Fundacji ze Szwecji (Vastra Frolunda k/Geteborga), wszystkie sklepy na bieżąco są zaopatrywane w atrakcyjny towar. Asortyment jest szeroki: od odzieży, tekstyliów, obuwia, poprzez sprzęt sportowy, rehabilitacyjny, agd, elektronikę, płyty winylowe, ceramikę, szkło, obrazy, artykuły ozdobne, po wszelkiego rodzaju meble, dywany, a nawet pianina.
Sprzedaż w Sklepach NASZ DOM odbywa się według standardów wypracowanych przez stowarzyszenie RENINGSBORG. Głównym załozeniem jest, że podstawową część pracy wykonują wolontariusze, w tym pełnoletni podopieczni i wychowankowie Fundacji „Nasz Dom”.

 Dowiedz się więcej o założeniach, jakie realizuje fundacja NASZ DOM w Zbąszyniu

Zapraszamy na strony sklepów na portalu Facebook:

Sklep NASZ DOM w Zbąszyniu

Sklep NASZ DOM w Czerwonaku koło Poznania

Sklep NASZ DOM w Szprotawie