Aktualności

27.05.2020

Pomoc osobom bezdobnym - Społdzielnia Socjalna „U Babci Nonci” z Gorzowa Wlkp.

W czasie trwającej epidemii osoby bezdomne należą do grupy osób szczególnie narażonych na działanie wirusa. Spółdzielnia Socjalna „U Babci Nonci” z Gorzowa Wlkp. złożyła do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze ofertę na zadanie pn.: „Pomoc osobom bezdomnym powiatu gorzowskiego grodzkiego i ziemskiego”, realizowane w okresie od 11.05.2020 r. do 30.06.2020 r.

Pomoc osobom bezdobnym - Społdzielnia Socjalna „U Babci Nonci” z Gorzowa Wlkp.

Zarząd Województwa Lubuskiego pozytywnie rozpatrzył ofertę i zarekomendował zadanie do finansowania. Dzięki realizacji niniejszego projektu wsparcie w dobie pandemii otrzyma 80 osób, za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej w Kostrzynie nad Odrą, Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Gorzowie Wlkp., oraz Spółdzielni Socjalnej „Restauracja Viktoria.

Na czym wsparcie tych 80 osób polega? Między innymi na przygotowaniu przez Spółdzielnię Socjalną 3 posiłków w tygodniu dla osób bezdomnych w postaci potrawy jednogarnkowej/zupy z chlebem i suchego prowiantu, czy też przygotowanie pakietów żywnościowych w Kostrzynie nad Odrą.