Aktualności

02.09.2020

Rozpoczynamy rekrutację na dwudniową wizytę studyjną do gospodarstw opiekuńczych w woj. kujawsko-pomorskim

Gospodarstwa opiekuńcze są odpowiedzią na potrzeby bezrobotnych mieszkańców wsi (rolników) oraz jednocześnie osób niepełnosprawnych, osób starszych, osób z demencją i innych grup zagrożonych wykluczeniem społecznym. Zaplanowana wizyta ma na celu popularyzację i rozwój gospodarstw opiekuńczych w formule podmiotów działalności gospodarczej. Należy podkreślić, że rozwój gospodarstw o tym profilu nie tylko pozwoli świadczyć usługi, w sposób nie powodujący separacji osób (wymagających opieki) od ich rodzin, ale i zapewni aktywizację zawodową na terenach wiejskich.

Miejsce wizyty studyjnej: województwo kujawsko-pomorskie;

Termin wizyty studyjnej: wrzesień-październik 2020 r. dwa dni robocze, między poniedziałkiem a piątkiem (dokładna data zostanie podana po rozstrzygnięciu postępowania)

UDZIAŁ W WIZYCIE JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNY.

Wizyta skierowana jest głównie do osób, które są zainteresowane tworzeniem gospodarstw opiekuńczych i w swojej codziennej pracy będą mieli możliwość wdrożenia tej idei.

Uczestnikom wizyty zostanie zaprezentowany m.in. model oraz system wdrażania gospodarstw opiekuńczych. W celu poparcia teorii praktyką uczestnicy odwiedzą wzorcowe gospodarstwa opiekuńcze w woj. kujawsko-pomorskim.

Proszę zapoznać się z programem wizyty - w załączniku.

PROCES REKRUTACJI

- odbywać się będzie się zgodnie z Regulaminem uczestnictwa w projekcie.

http://es.lubuskie.pl/pl/Regulamin

Zapraszamy do rejestracji poprzez elektroniczny formularz dostępny na stronie internetowej projektu http://es.lubuskie.pl/pl/Zglos-sie
lub przesłanie formularza zgłoszeniowego w wersji Word na adres e-mail: k.jedynak@rops.lubuskie.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze, Al. Niepodległości 36, 65 - 042 Zielona Góra.

W ramach wsparcia zapewniamy uczestnictwo w wizytach, wyżywienie oraz zakwaterowanie, transport z miejsca zbiórki organizatora. Po zakończeniu wizyty uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w wizycie.

W związku z tym, że liczba miejsc jest ograniczona, zastrzegamy sobie prawo kontaktu z wybranymi osobami w celu przekazania informacji o wynikach rekrutacji oraz szczegółach organizacyjnych.