Aktualności

13.10.2020

Zakończyliśmy cykl spotkań dot. skutecznej ścieżki reintegracji we Wschowie

W piątek (09.10.2020) zakończyliśmy spotkania dot. skutecznej ścieżki reintegracji, które moderowała Pani Małgorzta Kowalska - Prezes CISTOR Stowarzyszenie Partnerstwo Społeczne z Torunia, ekspert krajowy w dziedzinie polityki i ekonomii społecznej. Podczas spotkań użyto innowacyjną metodę pracy Design Thinking, która ma 5 etapów (empatyzacja, definiowanie problemu, generowanie pomysłów, budowanie prototypów, testowanie).

Zakończyliśmy cykl spotkań dot. skutecznej ścieżki reintegracji we Wschowie

W ramach spotkań udało nam się wspólnie z uczestnikami przejść 4 etapy. Ciekawym doświadczeniem okazał się drugi etap (definiowanie właściwego problemu), który ukazał, że pomimo innej perspektywy (różne instytucje OPS,PUP,CIS) uczestniczki doszły do tego samego wniosku - słabej współpracy instytucji w zakresie ścieżek reintegracji. Podczas 3 etapu (generowania pomysłów) uczestniczki pracowały za pomocą "metody lejka" - z interesujących pomysłów zostały wybrane te najskuteczniejsze, i możliwe do zrealizowania.
Trzymamy kciuki za 5 etap (testowanie) i życzymy instytucją zajmującym się reintegracją społeczno-zawodową ze Wschowy samych sukcesów.