Aktualności

08.08.2019

Zapraszamy na Pomorze - Rekrutacja na wizytę studyjną rozpoczęta

Tym razem zapraszamy na Pomorze, gdzie będziemy eksplorować głównie podmioty reintegracyjne ale nie tylko!

Wizyta dla 20 osób zaplanowana jest w dniach 3-4 październik br.

Wizyta dedykowana jest w szczególności pracownikom jednostek samorządu terytorialnego oraz przedstawicielom podmiotów ekonomii społecznej z woj. lubuskiego.

UDZIAŁ W WIZYCIE JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNY.

Zapraszamy na Pomorze - Rekrutacja na wizytę studyjną rozpoczęta

Głównym punktem programu będzie spotkanie z przedstawicielami Browaru Spółdzielczego DALBA z Pucka. Browar powstał w ramach projektu "Kooperatywa, która warzy więcej", celem którego jest łamanie stereotypów na temat postrzegania roli i miejsca osób z niepełnosprawnością intelektualną w społeczeństwie. "Dzięki partnerskim działaniom trzech sektorów została "uwarzona" zmiana społeczna, wpływająca na większe zrozumienie "normalności" funkcjonowania osób z niepełnosprawnością w społeczeństwie".

W ramach wizyty spotkamy się także z przedstawicielami samorządu terytorialnego, gdzie uczestnicy wizyty będą mieli możliwość zapoznania się z zagadnieniami z zakresu współpracy samorządu z podmiotami typu reintegracyjnego.

Ponadto, na naszej trasie SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA „KOOPERACJA” z Sopotu, powołana m.in. przez Urząd Miasta Sopotu oraz organizacje pozarządowe. Kooperacja prowadzi dwa sklepy charytatywne LukLuk, Agencję Pracy Tymczasowej, parkingi sezonowe i całoroczne w Sopocie, Projekty Aktywizacyjne i Szkoleniowe, Klub Integracji Społecznej przy ul. Młyńskiej 11. Wykonuje też drobne zlecenia z Miasta – rozwieszanie plakatów, tłumaczenia na język migowy. Na przestrzeni tych lat udało się jej aktywizować zawodowo 28 osób w ramach Agencji Pracy Tymczasowej, 8 osób w sklepach LukLuk, 9 osób w biurze Kooperacji przy różnego rodzaju projektach, 17 osób przy realizacji sezonowych parkingów.

Wizytę studyjną na zlecenie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze realizuje:

RAMOWY PROGRAM poniżej:

.

PROCES REKRUTACJI odbywać się będzie się zgodnie z Regulaminem uczestnictwa w projekcie. Zapraszamy do rejestracji na szkolenia poprzez elektroniczny formularz dostępny TUTAJ, lub poprzez przesłanie formularza w wersji tekstowej (załączonej poniżej) na  adres e-mail: j.brandt@rops.lubuskie.pl, lub pocztą tradycyjną na adres: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze, Al. Niepodległości 36, 65 - 042 Zielona Góra.

Formularz zgłoszeniowy,w wersji tekstowej do pobrania poniżej:

.

W ramach wsparcia zapewniamy uczestnictwo w wizytach, materiały dydaktyczne, wyżywienie oraz zakwaterowanie, transport z miejsca zbiórki organizatora. Po zakończeniu wizyty uczestnik otrzyma zaświadczenie, potwierdzające udział w wizycie.

W związku z tym, że liczba miejsc jest ograniczona zastrzegamy sobie prawo kontaktu z wybranymi osobami w celu przekazania informacji o wynikach rekrutacji oraz szczegół organizacyjnych w ramach poszczególne wizyt studyjnych. 

Klauzula RODO, dostępna poniżej: