Targi 2017

28.11.2017

MIKOŁAJKOWE TARGI AKTYWNOŚCI I BIZNESU SPOŁECZNEGO

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA MIKOŁAJKOWE TARGI AKTYWNOŚCI I BIZNESU SPOŁECZECZNEGO

KIEDY: 3 GRUDNIA, GODZ: 11:00- 16:00

GDZIE: Muzeum Etnograficznego w Ochli

1-idą-święta-

Wydarzenie współorganizują Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze oraz Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze, a gospodarzem jest Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze - Ochla.

Zeszłoroczne Targi odwiedziło przeszło półtora tysiąca osób z całego województwa.

Przedsięwzięcie ma na celu zwrócenie uwagi na działalność podmiotów ekonomii społecznej, m.in. spółdzielni socjalnych, stowarzyszeń, fundacji z terenu województwa lubuskiego. To nie tylko wspomaganie i budowanie trwałej pozycji rynkowej tych podmiotów, ale uzmysłowienie Lubuszanom, że są to faktycznie produkty i usługi na  bardzo wysokim poziomie.

Na Targach wystawi się przeszło 35 podmiotów ekonomii społecznej (PES), które proponują nam szeroką ofertę  towarów, m.in. decory, upominki świąteczne, zabawki dla dzieci oraz regionalne, naturalne wyroby spożywcze. Ponadto, będzie można zapoznać się z ofertą usług turystycznych w naszym województwie, a dla niezdecydowanych nabyć vouchery na ciekawe usługi.

Targi, połączone są z większym wydarzeniem, organizowanym przez Muzeum Etnograficzne pn. „Idą święta” czyli tradycyjnymi przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia umiejscowionymi w klimatycznych wnętrzach muzealnych zagród. Tym samym,  będzie można poczuć się jak w dawnej wsi, kiedy to ludzie spotykali się w domach i wspólnie pracowali, robili ozdoby, śpiewali, rozmawiali i bawili się.

W programie m.in.

warsztaty tworzenia ozdób świątecznych, stroików świątecznych, zdobienia pierników. Większość warsztatów będzie oferowana nieodpłatnie.

Dlaczego jeszcze warto odwiedzić targi? Ile organizacji, tyle pomysłów na to, jak zmieniać świat na trochę lepszy i bardziej przyjazny.

Dzięki temu, że kupisz prezent właśnie na targach, wesprzesz lokalny biznes społeczny.

ZAPRASZAMY!